ZŠ a MŠ při lázních Velké Losiny
ZŠ a MŠ při Lázních,Velké Losiny

Základní informace

Součástí školy při lázních Velké Losiny je třída mateřské školy, k jejímuž přičlenění došlo 1. 1. 2005. MŠ je nepostradatelnou součástí v rámci komplexní rehabilitační péče o dítě v lázních. Děti zde pracují pod vedením paní učitelky dle školního vzdělávacího programu „Také já chci chodit do školky“ uzpůsobeného našim podmínkám a zohledňujícího zdravotní stav a možnosti každého z dětí.

MŠTřídy MŠ jsou umístěny ve dvou budovách a jsou používány podle aktuálního umístění dětí. V zimním období je otevřené oddělení MŠ na budově Knížecí, v letním období (červen – září) na budově Chaloupka. Pavilon Chaloupka se nachází v krásném prostředí lázeňského parku. Děti zde mají možnost pobytu venku na zahradě s pískovištěm a venkovním bazénem s termální vodou.

Do třídy je současně zařazeno až 10 dětí. Tyto děti jsou zde s doprovodem zákonných zástupců, kteří spolupracují s učitelkou MŠ při různých kulturních, společenských nebo sportovních akcích. Podle nového školského zákona se snažíme při zařazování dětí upřednostňovat ty, které mají rok před školní docházkou.

Náplň činností se řídí dle našeho vzdělávacího programu pro MŠ „Také já chci chodit do MŠškolky“ a je uzpůsobován aktuální situaci a složení dětí, jejich zdravotnímu stavu a individuálním možnostem. Po ukončení pobytu si děti výsledky své práce odvážejí s sebou (výkresy, výrobky z papíru a různých materiálů apod.), aby jim byly upomínkou na dobu pobytu v lázních. Nezapomínáme ani na oslavy narozenin a svátků. Při odchodu dostávají všechny děti na památku společnou fotografii a školní časopis vytvořený z příspěvků dětí.

MŠMateriální vybavení MŠ je na velmi dobré úrovni. Příjemné prostředí, obrázková výzdoba na stěnách i množství moderních pomůcek vytvářejí ty nejlepší podmínky pro vzdělávání a výchovu dětí. Cílem práce v MŠ je, aby děti od útlého věku získávaly přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost důležitou pro jejich další rozvoj.

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Svátek má Václav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den české státnosti

Zítra má svátek Michal