ZŠ a MŠ při lázních Velké Losiny
ZŠ a MŠ při Lázních,Velké Losiny

Základní informace

Škola zahájila první vyučování v lednu 1948. Vyučování dětí je součástí komplexní rehabilitační péče o dětské pacienty v lázních. Ve Velkých Losinách se celoročně léčí děti z celé republiky s indikacemi neurologická onemocnění, nemoci pohybového aparátu, kožní onemocnění a onemocnění onkologická. Škola sehrává v léčebném procesu významnou roli. Děti se zde nejen odreagují od léčebných procedur, ale po návratu domů nemusí dohánět učivo a lépe se zařadí do práce na kmenové škole.

ZŠTřídy školy jsou umístěny na budově Knížecí (včetně počítačové učebny s interaktivní tabulí), kam dochází děti za doprovodu zákonných zástupců. Všechny třídy jsou moderně vybaveny. Krásné prostředí tříd, barevné lavice, výzdoba stěn a množství moderních pomůcek vytvářejí ty nejlepší podmínky pro výuku dětí.

Délka pobytu dětí v lázních se pohybuje v délce cca.4 týdnů. Výchovně vzdělávací činnost zajišťují tým speciálních pedagogů se vzděláním pro nášBudova Knížecí typ škol tak, aby byla pokryta výuka všech stěžejních předmětů. Úzce spolupracují se zdravotníky, rodiči i kmenovými školami žáků, kromě toho využívají také vazby s řadou dalších institucí a subjektů.

Výuka je zajištěna v průběhu celého školního roku pro děti samostatné i s doprovodem. Počet vyučovacích hodin se pohybuje v rozmezí 10 - 20 vyučovacích hodin týdně. Vyučuje se všem hlavním předmětům včetně cizích jazyků. Předměty, jako je hudební výchova, výtvarná výchova a informatika, nahrazují v našem zařízení zájmové kroužky.

TřídaVlastní výuka navazuje formou vstupních dotazníků na učivo kmenových škol. Je v nich podána informace o vzdělávacím programu žáka, aktuálně probírané látce a plánu učiva na dobu pobytu v lázních. S žákem se v rámci třídy pracuje individuálně, podle jeho učebnic a vzdělávacího plánu vypsaného kmenovou školou. O kvalitě výuky a plynulé návaznosti žáka po návratu svědčí každoroční kladné ohlasy z kmenových škol.

Vlastní výuku zpestřují zábavné i naučné akce, projekty, besedy, tematické dny, připomínky významných dnů v roce, oslavy svátků a narozenin dětí apod. Během každého turnusu děti pod vedením učitelek připravují vydání školního časopisu Pramínky, do kterého přispívají a se kterým odjíždějí na svou kmenovou školu.

Svátek má Josef

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den invalidů

Zítra má svátek Světlana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den frankofonie
  • Světový den divadla pro děti a mládež

jasno 6 °C -2 °C
středa 20. 3. polojasno 10/0 °C